پمپئو به مجلس نمایندگان آمریکا احضار شد

به گزارش روز جمعه تارنمای هیل، در نامه احضار پمپئو به کنگره آمده است: وزیر خارجه برای ارائه اسناد مرتبط با تحقیقات درباره استیضاح «دونالد ترامپ» فرا خوانده شده است. این نامه حاکی است که عدم ارائه این اسناد به منزله کارشکنی در اجرای قانون خواهد بود.

«الیوت انگل»، «آدام شیف» و «الیجاه کامینگز» رؤسای کمیته‌های امور خارجی، اطلاعات و نظارت با صدور این احضاریه مشخصاً به دنبال اسنادی در ارتباط با دولت اوکراین هستند.

آنها پمپئو را به عدم ارائه اطلاعات مرتبط با تعامل و ارتباطات ترامپ با اوکراین متهم کرده‌اند.

کمیته‌های مجلس نمایندگان جلساتی را برای ادای شهادت پنج مقام وزارت خارجه آمریکا برای دو هفته آینده برنامه‌ریزی کرده‌اند.

ترامپ سال جاری در تماسی تلفنی با «ولودیمیر زیلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین از وی خواسته بود تا تحقیقاتی درباره «هانتر بایدن» پسر جو بایدن رقیب انتخاباتی دموکرات خود که زمانی عضو هیأت مدیره شرکت گاز «بوریسما» در اوکراین بوده، به عمل آورد.

همچنین شواهدی وجود دارد که ترامپ یک هفته پیش از تماس تلفنی با زیلنسکی، پرداخت وام به دولت اوکراین را متوقف کرده تا کی‌یف را برای همکاری تحت فشار قرار دهد.

با افشای محتوای این مکالمه تلفنی، «نانسی پلوسی» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز که تاکنون در مقابل درخواست‌ها برای آغاز فرآیند استیضاح مقاومت کرده بود، رسماً خواستار شروع تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ شد.

تاکنون ۲۱۸ نفر از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا خواستار آغاز فرآیند استیضاح ترامپ شده‌اند. بیش از ۳۰۰ نفر از مقام‌های سابق سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا با صدور بیانیه‌ای، حمایت خود از استیضاح ترامپ را اعلام کرده‌اند.

;
دیدگاه خود را ارسال کنید


دیدگاه