اظهارات ترامپ نفت را ارزان کرد

گسترش‌نیوز: بهای معاملات آتی نفت برنت ۴۷ سنت کاهش پیدا کرد و به ۶۲ دلار و ۶۳ سنت در هر بشکه رسید.بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت امریکا با ۳۵ سنت کاهش، به ۵۶ دلار و ۹۴ سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص نرخ به پایینترین سطح نرخ خود پیش از حملات به تاسیسات نفتی عربستان سعودی در ۱۴ سپتامبر کاهش پیدا کردند.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA، آنچه که باعث کاهش نرخ نفت شد، اظهارات دونالد ترامپ درباره تجارت بود. وی همچنان موضع تخاصمی دارد.

ترامپ روز سه شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از شیوه‌های تجاری چین انتقاد کرد و گفت وی در مذاکرات تجاری امریکا و چین، توافق بد را نخواهد پذیرفت.

چین بزرگترین واردکننده نفت جهان و دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان، امریکا بزرگترین مصرف‌کننده نفت جهان است.

بر اساس گزارش رویترز، نفت هفته گذشته پس از حملات هوایی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی که نیمی از تولید نفت این کشور را فلج کرد، جهش پیدا کرده بود. عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، برای تامین تعهدات به مشتریانش، از سایر تولیدکنندگان خاورمیانه نفت خریداری می‌کند.

به گفته هوی لی، اقتصاددان بانک OCBC، درحال‌حاضر بازار بسیار نگران بخش تقاضا است. اما از سوی دیگر ذخایر نفت خام عربستان سعودی ممکن است تا دو ماه دیگر به پایان برسد و این امر خریداران را وادار خواهد کرد به دنبال خرید در بازار محموله‌های تک باشند و قیمتها دوباره بالا می‌رود.

عامل دیگری که قیمتهای نفت را با فشار کاهشی روبه‌رو کرد، رشد غیرمنتظره ذخایر نفت امریکا در هفته گذشته بود. گزارش موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت امریکا هفته گذشته ۱.۴ میلیون بشکه افزایش پیدا کرده است در حالی که تحلیلگران کاهش این ذخایر به میزان ۲۰۰ هزار بشکه را پیش‌بینی کرده بودند. آمار رسمی از سوی اداره اطلاعات انرژی امریکا بعدازظهر روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.

;
دیدگاه خود را ارسال کنید


دیدگاه